روغن کنجد چی بگیرم ؟

مدیر سایت
3 بهمن, 1400
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه

در میان ده ها یا صدها روغن مایع گیاهی روغن کنجد یکی از بهترین روغن های است که برای طبخ غذا مورد استفاده قرار می گیرد. ازاین روغن طبیعی هم برای پخت و پز و هم برای سرخ کردن استفاده می شود. با توجه به این که روغن کنجد یک روغن سالم است و ازسوی دیگر حرارت پذیری بالایی دارد آیا می توان به آن به عنوان یک گزینه مناسب برای سرخ کردن غذا نگاه کرد؟

با قطعیت می توان گفت که روغن کنجد و دیگر روغن های ارگانیک همچون روغن زیتون و روغن ارده از سالم و طبیعی بودن از روغن هایکارخانه ای برتر هستند. سالم و طبیعی بودن مواد غذایی مخصوصا روغن در حفظ سلامت ما انسان ها بسیار موثر است. مصداق بارزروغن سالم و طبیعی همین روغن کنجد است.

با توجه به این که روغن کنجد به صورت مستقیم از دانه های روغنی کنجد استخراج می شود و بدون افزودن مواد شیمیایی و زیان بخشفرآیند تولید را طی می کند. یعنی وقتی شما یک بطری روغن کنجد را در دست می گیرد تقریبا صد درصد آن متشکل از روغن استخراجشده از دانه های کنجد است؛ نه روغن تراریخته یا ترکیبی از روغن پالم و دیگر روغن های شیمیایی. پس استفاده از روغن کنجد باعثپخت غذای سالم و در نتیجه آن حفظ سلامت تن و بدن می شود. دیگر روغن های طبیعی هم همین شرایط را دارند.

در تمام روغن ها مرحله پرس دانه وجود دارد و بعد از این مرحله اگر روغن تصفیه شود و سموم و افات کشاورزی از آن گرفته میشود و بهآن روغن کنجد بی بو و تصفیه شده میگویند که مدت زمان طولانی تری میتوان نگهداری کرد و نقطه دود بالاتری دارد و مناسب سرخکردن نیز هست .

اما اگر تصفیه نشود روغن بکر نامیده میشود و در مدت زمان یک هفته تا ده روز باید مصرف شود تا فاسد نشود و همچنین برای سرخکردن مناسب نیست و بیشتر برای سالاد ها و ماساژ بدن استفاده میشود .

روغن کنجد مجموعه همنمک از نوع تصفیه شده بی بود است و میتوانید مدت طولانی تر ان را نگهداری کنید مناسب سرخ کردن نیز استو‌طبق انالیز که داخل هایلایت برای شما قرار دادیم پراکسید و اسیدیدته بسیار پایینی دارد و محافظ قلب شماست .

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.